Masz pytanie?

Drzwi balkonowe - Harmonijka

Okna drewniane » Drzwi balkonowe - Harmonijka

W przypadku, gdy tradycyjne drzwi zajmują za dużo miejsca, alternatywą są okna harmonijkowe. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie nie ma wystarczająco wiele miejsca na zainstalowanie drzwi jedno- lub dwuskrzydłowych. 
Okna harmonijkowe świetnie się nadają do zastosowania wewnątrz pomieszczeń. Sprawdzają się na przykład w ciasnych kuchniach, przedpokojach czy korytarzach. Możemy dzięki nim dokonać podziału lokalu mieszkalnego co kształtuje niepowtarzalną atmosferę. 


Sprawiają również wrażenie „składanych ścian” i stanowią także optymalne przejście z wnętrza do świata zewnętrznego. Ponadto potrafią zmienić Państwa balkon czy taras w pokój całoroczny. 


Okna te zbudowane są z połączonych ze sobą wąskich paneli, które podczas zamykania składają się w harmonijkę z boku ościeżnicy. Panele te mogą mieć szybki, być całkowicie przeszklone lub składać się z pełnych skrzydeł.


Podczas otwierania okno składa się w harmonijkę po jednej stronie (złożenie skrzydeł). W ten sposób uzyskujemy duży prześwit (wyjście z pokoju na taras lub ogród), co stanowi bardzo dobre rozwiązanie przede wszystkim w okresie letnim.


Okna te przesuwają się po górnej prowadnicy. Można w nich zamontować zamek.


Istnieje możliwość dopasowania ich do Państwa indywidualnych życzeń, a także różnorodnych rozwiązań architektonicznych.
W swojej ofercie proponujemy Państwu różnorodne typy takich okien, na przykład okno harmonijkowe z możliwością składania siedmiu skrzydeł o łącznej szerokości przejścia około 6 metrów.

 

Okucie harmonijkowo-przesuwne wzbogacone zostało o nowe, poprawiające jego funkcjonalność elementy: nową, wąską szynę bieżni i nowy próg do drzwi harmonijkowych-przesuwnych łączących się z podłogą.

 

Dalszymi zaletami są:

* dzięki nowo skonstruowanemu zawieszeniu szyna bieżni i prowadnicy zajmuje niewiele miejsca,


* zastosowanie bieżni górnej zmniejszyło odstęp pomiędzy krawędzie skrzydła a ościeżnicą do 58 mm,


* wersja drzwi łączących się z podłogą charakteryzuje się ulepszonym technicznie progiem,
  nowa węższa prowadnica górna umożliwia stosowanie jeszcze węższych profili ościeżnicy, niezbędna szerokość na okucie wynosi zaledwie 40 mm,


* nowo opracowane zawieszenie jest jednolite dla wersji standardowej i wersji drzwi łączonych z podłogą.

  • Drzwi balkonowe - Harmonijka
    Drzwi balkonowe - Harmonijka
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   

  PRZEMYŚL
ul. Węgierska 22
ul. Jasińskiego 56
tel/fax. +48 16 676 80 51
  USTRZYKI DOLNE
ul. 29-Listopada 5
tel/fax +48 13 461 13 10
email: oknotrend@interia.pl