Masz pytanie?

Okiennice

Okiennice
Okiennice to coś więcej niż dekoracyjny akcent. Skutecznie chronią i przed upałem, i przed chłodem, i przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Niektóre również przed złodziejami.

 

Chronią przed słońcem
Dlatego warto je zamocować na ścianach tych pomieszczeń, w których okna są duże i wychodzą na wschód, południe lub zachód. Latem w takich pomieszczeniach jest szczególnie gorąco. Temperatura może w nich wzrosnąć nawet o kilkanaście stopni: w pomieszczeniach od wschodu – w godzinach porannych, od zachodu – po południu. Najgoręcej będzie w tych wnętrzach, których okna umieszczone są od południa – tam słońce jest najdłużej. Zamykając okiennice o odpowiedniej porze, chronimy wnętrze domu przed nadmiernym nagrzaniem.

Jeśli zamocujemy okiennice ażurowe z regulacją ustawienia poziomych listewek (szczebelków), nie musimy całkowicie zaciemniać pomieszczenia. Dzięki temu możemy dozować ilość wpadającego do domu światła, a przy otwartym oknie świeże powietrze będzie swobodnie przepływać szparami między szczebelkami.

 

Chronią przed zimnem i hałasem
Zimą okiennice chronią przed chłodem. Zależnie od materiału, z którego są wykonane – z PVC czy drewna – poprawiają właściwości termoizolacyjne okien o 30-50%. Najlepszy efekt uzyskuje się stosując okiennice ocieplone, w których między dwiema warstwami deszczułek drewnianych lub profili plastikowych umieszczona jest warstwa styropianu lub wełny mineralnej. Wystarczy 5 cm takiej izolacji, by zmniejszyć straty ciepła przez okna nawet o 60%. Jeśli zamontuje się mechanizm elektryczny, można je zamykać z wnętrza domu i nie trzeba w tym celu otwierać okna. Warto pamiętać, że zamknięte okiennice chronią też przed hałasem.

 

Chronią przed złodziejami
Dla nie przekonanych jeszcze jeden argument: okiennice są alternatywą dla krat. Jeśli wyposaży się je w okucia antywłamaniowe, trudniej będzie je sforsować od zewnątrz. Starym i sprawdzonym sposobem zabezpieczania okiennic przed wyważeniem jest ryglowanie ich od wewnątrz: sztabą albo specjalnym prętem.

 

Deskowe
Okiennica deskowa zbudowana jest z ramy wypełnionej deskami poziomymi. Uzyskujemy w ten sposób inny odcień jakości estetycznej okiennicy, wyakcentowanej faktury drewna.

 

Ażurowe
Okiennica z ażurem szczebelkowym, umieszczonym w okiennicy tak że szczebelki nie wystają poza jej obręb. Okiennica sprawia wrażenie lekkości a jej budowa pozwala na przeniknięcie światła do wnętrza domu.

 

Płycinowe
Okiennica kasetonowa składa się z ramiaków oraz wbudowanych w nie kasetonów. Okiennica charakteryzuje się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną oraz znakomicie zabezpiecza przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi.

 

  • Deskowe
    Deskowe
  • Ażurowe
    Ażurowe
  • Płycinowe
    Płycinowe
   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   

  PRZEMYŚL
ul. Węgierska 22
ul. Jasińskiego 56
tel/fax. +48 16 676 80 51
  USTRZYKI DOLNE
ul. 29-Listopada 5
tel/fax +48 13 461 13 10
email: oknotrend@interia.pl