Masz pytanie?

TYTAN CYNK

Orynnowanie » TYTAN CYNK

System rynien wykonanych z tytan cynku proponowany przez naszą firmę jest kompletnym systemem odwadniania, stosowany wszędzie tam gdzie zależy nam na klasycznym, eleganckim wyglądzie jak i ponadprzeciętnej trwałości.

Chętnie stosowany jako odwodnienie nowych budynków jak i przy renowacji obiektów starszych i zabytkowych. System rynien tytan cynk występuje w dwóch rozmiarach 125/90 i 150/100 oraz dwóch rodzajach wykończenia powierzchni zewnętrznej: 
- naturalna o metalicznej błyszczącej powierzchni nabierającej z czasem w wyniku działania czynników atmosferycznych jasnoszarej matowej patyny, 
- patynowana o matowej szarej powierzchni uzyskanej chemicznie podczas procesu produkcji.


MATERIAŁ 
Tytan cynk to stop cynku z dodatkiem tytanu, miedzi i aluminium. Cechuje się doskonałymi parametrami, jeżeli chodzi o trwałość. Pod wpływem czynników atmosferycznych na początkowo błyszczącej powierzchni rynny tworzy się cienka matowa warstwa tlenku zwana potocznie patyną. Efekt matowienia jest całkowicie naturalny i pożądany ze względu na ochronę korozyjną rynien, których nie trzeba malować i dodatkowo zabezpieczać. Dodatek tytanu w stopie ma ogromy wpływ na zwiększenie trwałości na kwaśne deszcze. Trwałością ustępuje jedynie miedzi, lecz jest od niej znacznie tańszy.

 

Główne zalety rynien tytan cynk:
- trwałość ponad 80-120 lat w zależności od środowiska,
- wytrzymałość mechaniczna – zaleganie śniegu, gwałtowne opady deszczu, silnego wiatru,
- nie korodują na krawędziach ciętych,
- odporne na zarysowania i zadrapania powierzchni,
- nie wymaga malowania,
- materiał przyjazny środowisku w 100% nadaje się do powtórnego przerobu.  

   
         
   
         
   
         
   
         
   
         
   

  PRZEMYŚL
ul. Węgierska 22
ul. Jasińskiego 56
tel/fax. +48 16 676 80 51
  USTRZYKI DOLNE
ul. 29-Listopada 5
tel/fax +48 13 461 13 10
email: oknotrend@interia.pl